EĞİTİM-BİR-SEN ADANA ŞUBESİ'NDEN FİLİSTİN NÖBETİ

İsrail işgal rejimi tarafından Filistin’de gerçekleştirilen soykırıma tepki gösteren Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer; "İsrail’in yaptığı bir savaş suçudur. Aynı zamanda bir insanlık suçudur. Bu suçu işleyenler kadar bu meseleye kör sağır dilsiz kalanlar ya da açıkça destek verenler de bu suça ortaktır" dedi.

Gündem Yayın: 06 Kasım 2023 - Pazartesi - Güncelleme: 06.11.2023 01:21:38
Editör -
Okuma Süresi: 3 dk.
139 okunma
Google News

Memur-Sen Adana İl Temsilciliği tarafından kurulan Filistin Halkı Dayanışma Platformu tarafından düzenlenen Filistin Nöbeti, Adana İstasyon Meydanı'nda devam ediyor.

Eylemin ikinci gününde nöbeti Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi devraldı.

İsrail işgal rejiminin soykırım ve savaş suçlarını daha geniş kitlelere duyurmak için düzenlenen Filistin Nöbeti'nin başlangıcında bir konuşma yapan Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer; " Bugün dünyanın gözünün içine baka baka bir soykırım yapılıyor. Canlı yayınlarla evlerin üzerine bombalar yağdırılıyor. Hastaneler yerle bir ediliyor. Kadınlar, çocuklar, yaşlı insanlar yani sivil insanlar katlediliyor. Bu bir savaş suçudur. Aynı zamanda bir insanlık suçudur. Bu suçu işleyenler kadar bu meseleye kör sağır dilsiz kalanlar ya da açıkça destek verenler de bu suça ortaktır.

Bizler elimizle düzeltemediğimiz şeyi dilimizle düzeltmeye çalışıyoruz ama kalbimizden de tüm zalimlere buğz etmeyi asla ötelemiyoruz" dedi.

Gazze’deki, Filistin’deki mazlumlarla dayanışma içinde olduklarını vurgulayan Başkan Sezer açıklamalarını şöyle sürdürdü; " Bugün kıyamdayız. Burada olmak bir irade beyanıdır. "Ben mazlumların yanındayım" demektir. "Ben direnenlerin yanındayım" demektir. "Ben Kudüs'ün, Kubbet-üs Sahra’nın, Mescid-i Aksa’nın yanındayım" demektir. "Ben işgale, işgalcilere, emperyalizme karşıyım" demektir. "Ben zalimlerin karşısındayım" demektir.

Zulmü tüm dünyaya duyurana ve zalimi işgal ettiği topraklardan uzaklaştırıncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.

Kudüs özgür oluncaya dek kıyamdayız."

Mehmet Sezer açıklamalarını Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen kurucu Genel Başkanı, şair, mütefekkir Mehmet Akif İnan’ın Mescid-i Aksa şiirinden bir bölüm okuyarak tamamladı.

Eğitim-Bir-Sen’in Filistin Nöbeti’ne Memur-Sen Adana İl Temsilcisi Bekir Nennioğlu, Memur-Sen’e bağlı sendikaların Adana Birim Başkanları, ASİM ve Adana İHH Başkanı Mahmut Eraslan, Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Yönetimi ve üyeleri, Hüda-Par Adana İl Başkanı Salih Demir, Hürriyetçi Eğitim-Sen Adana Şube Başkanı Ergun Ayyıldız, sendikacılar ve vatandaşlar katıldı.

Filistin Nöbeti’nin gerçekleştirdiği çadırın önünde açılan ve İsrail’in zulmünü, Filistinlilerin ise direnişini yansıtan fotoğraf sergisine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

#
Yorumlar (0)
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.